ד"ר דומניץ יובל
 
 
 
 
072-3235139
זהו מספר מקשר  הסבר על מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ניתוחי הסרת משקפיים

 
 
 
 
 
 
ניתוחי הסרת משקפיים הם הניתוחים הקוסמטיים השכיחים ביותר בעולם בתחום הרפואה הפלסטית. קיימות מספר שיטות ניתוח אפשרויות.
 

השיטות הקלאסיות

 

שיטת PRK להסרת משקפיים בלייזר

 
בשיטה הוותיקה ביותר משייפים את פני הקרנית, ללא פעולה פולשנית. שיטה זו נחשבת לבטוחה מאוד והיא מתבצעת כמעט ללא התערבות כירורגית. עם זאת תקופת ההחלמה ארוכה יחסית ונעה בין שבוע לחודש ימים.
 

הסרת משקפיים בשיטת LASIK

 
בשיטה זו מבצעים הרמה, מתלה ולייזר בעומק הקרנית, תוך חיתוך בקרנית שמתבצע באמצעות מיקרוקרטום (להב מכני). ההחלמה מהירה ומאפשרת חזרה לתפקוד תוך מספר שעות.
 

שיטות פרימיום

 
חוד החנית בתחום ניתוחי הלייזר המיועד לצורך תיקון הראייה והסרת המשקפיים הם ניתוחי הפרימיום. בשיטות אלה משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת, שאינה דורשת שימוש בסכין מכני, והם אלה שישתמשו בהם בניתוחים בשנים הקרובות.
 

הסרת משקפיים בשיטת FEMTO LASIK

 
שיטה פרימיום שמהווה שכלול של שיטת הלאסיק הוותיקה. בשיטה זו מבצעים חיתוך בקרנית באמצעות קרן לייזר. הקרן מאפשרת "להרים" פרוסה מהקרנית ולבצע את הלייזר בעומקה.

שיטה זו מחליפה את השימוש בסכין המכני ויש לה יתרונות רבים:
  • להפחית ואף למנוע סיבוכים ביצירת המתלה בהשוואה לשיטת הלאסיק הקלאסית
  • בשיטה זו ניתן ליצור מתלים בעובי ובגודל שונים, כך שיותר מטופלים יכולים לעבור את שיטת ההחלמה המהירה ולחזור לתפקוד תוך מספר שעות
  • שיטה זו הפכה להיות הניתוח השכיח ביותר כיום בארצות הברית
 

הסרת משקפיים בשיטת SMILE

 
שיטת פרימיום שנייה, שמהווה את פריצת הדרך המתקדמת ביותר בתחום תיקון הראייה. מדובר בשיטה שמשלבת את יתרונותיה של שיטת הלאסיק עם הבטיחות בשיטת ה- PRK. הלייזר מבצע חיתוך פנימי בעומק הקרנית תוך שמירת פני הקרנית שלמים, והפרוסה שנחתכה מופרדת ומוצאת מעומק הקרנית דרך פתח קטן.

לשיטה זו יתרונות רבים:
  • היא שומרת על פני קרנית שלמים
  • אין סיבוכי חיתוך קרנית
  • אין סיכון לתזוזת מתלה מחבלה לעיניים
  • אין כאבים בהחלמה כב- PRK
  • חוזרים לתפקוד מלא למחרת הניתוח כמו בשיטת לאסיק

שיטה זו מאפשרת לעוסקים באומנויות לחימה וספורט מגע לחזור לפקוד מלא למחרת הניתוח, ללא שום הגבלות.
 

למי מתאים לעבור ניתוחי מסוג זה?

 
ניתוחי הסרת משקפיים מיועדים לגילאי 17-65.

בגילאי 40 ומעלה ניתן לנתח עין אחת לרחוק ועין שנייה לקרוב בהליך שנקרא "מונוויזיין" (MONO VISION). הליך זה מאפשר להקטין את התלות במשקפי קריאה.
 

חיזוק מבנה הקרנית – למקרים שבהם לא ניתן לבצע לייזר

 
במקרים מסוימים, לא ניתן לבצע ניתוח לייזר – אך יש פתרון. בקרניות עם עיוותים שלא מתאימות לניתוח לייזר, ניתן להשתיל טבעות סיליקון ולבצע ניתוח חיזוק לקרנית. הניתוח שומר על מבנה הקרנית ומביא את העין לראייה תפקודית ללא משקפיים ועם תיקון של הצילינדר.
 
ד"ר דומניץ מבצע את כל שיטות הניתוחים שמוזכרות כאן, וברשותו ניסיון של למעלה מ- 20 שנה עם עשרות אלפי מטופלים מרוצים. אתם מוזמנים ולקבל פרטים נוספים וייעוץ רפואי: 072-3235139